پرواز مستقیم از پلانگا (لیتوانی) به هامبورگ و لندن

خط هوایی پلانگا در لیتوانی در نظر دارد تا در بهار سال آینده پروازهای مستقیم به پلنگا (شهری در لیتوانی) را راه اندازی نماید، ولیکن برای شروع چنین پروژه ای حدود یک میلیون لیتاس نیاز است. امروزه فرودگاه پلنگا پرواز بازگشت به کپنهاگ، ریگا، السکا و مسکو را پیشنهاد می کند. سال گذشته بیش از 100 هزار مسافر از این خط هوایی استفاده کرده اند. با این حال امسال خط هوایی لیتوانی برنامه های بزرگتری در نظر دارد و تاکنون افزایشی 20 درصدی را داشته است. بیشتر توریست ها از اینکه پرواز مستقیم به شهرهای ساحلی لیتوانی وجود ندارد شکایت می کنند.

فرودگاه لیتوانی در حال بحث و گفتگو در مورد راه اندازی پروازهای مستقیم به هامبورگ و لندن می باشد. چنین پیش بینی می شود که در طول یک سال پروازهای میان پلنگا (لیتوانی) - هامبورگ (آلمان) به 20 هزار مسافر و پرواز های پلنگا - لندن به 35 هزار مسافر برسد. وجود پرواز های مستقیم نه تنها تعداد توریست را در لیتوانی افزایش خواهد داد بلکه بر روی جنبه های دیگر نیز تاثیر می گذارد.

مرکز اطلاع رسانی گردشگری و فرهنگ لیتوانی چنین توضیح داد: یک توریست در شهر کلاپیدا (شهر ساحلی لیتوانی) روزانه در حدود 100 یورو خرج می کند که شامل: هتل، وسایل حمل و نقل عمومی، اطلاعات فرهنگی و خرید نیز می شود. پس بعید نیست که یک توریست در طول شش روز حداقل 500 یورو خرج کند.

به هر حال تعداد پروازهای مستقیم لیتوانی می تواند اثر مستقیم بر اقتصاد نیز داشته باشد. مدیر فرودگاه پلنگا چنین گفت: امروزه خطوط هوایی با جذب شرکت های متفاوت و بازاریابی سعی در گسترش تعداد پرواز ها در مناطق گوناگون دارد.

/ 0 نظر / 27 بازدید